En güzel gelin duvağı modelleriSponsorlu Bağlantılar

Duvak gelinliğinizin ayrılmaz parçalarından. Metrelerce uzunlukta duvaklardan tutun dirsek hizasında duvağa, dantellisinden taşlısına çok geniş bir ürün yelpazesine sahip duvak seçimi sizi oldukça kararsız bırakabilir. Bu yazımızda size duvak modellerinden ve gelinliğinize eşlik edecek doğru duvağı bulmak için dikkat etmeniz gerekenlerden bahsedeceğiz.

 

Gelin duvağı modelleri

 

Duvak modellerinin enseden duvak, rahibe duvak, kabarık duvak, kuş kafesi duvak gibi pek çok çeşidi mevcut. Ayrıca bunlar dantelli, pullu, taşlı ya da işlemeli gibi özelliklerle bir araya getirildiğinde ortaya pek çok kombinasyon çıkıyor.

 

Duvak tercih ederken dikkat etmeniz gereken iki ana unsur var, bunlar; gelinlik modeliniz ve saç modeliniz. Eğer saçlarınızı da ön plana çıkaracak bir model arıyorsanız kabarık duvaklardan uzak durmalı bunun yerine enseden başlayan ya da kuş kafesi duvakları tercih etmelisiniz. Duvağınızın ön planda olmasını istiyorsanız kabarık modelleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirken taş ya da pul gibi dikkat çekici detaylar da ekleyebilirsiniz.

 

İngiltere prensesi Kate Middleton’ın giydiği gelinlikten sonra giderek daha çok tercih edilmeye başlanan, sade gelinliklere eşlik eden iddialı uzun duvaklar son yılların gözdesi. Eğer uzun boylu iseniz tercihiniz bunlardan biri olabilir ancak kısa boylu iseniz çok sevseniz de bu duvaklarda uzak durmanız gerektiğiniz söylemeliyim. Kısa boylu, minyon gelinler kısa,kuş kafesi, dirseğe ya da en fazla boyuna kadar uzanan modelleri tercih etmeliler. Bunun yanında gelinliğiniz kabarık, yoğun dantel işlemeli ya da fazlaca taşlı, pullu ise son derece sade duvaklar seçmeye özen gösterirken gelinliğiniz sade ise duvağınızda gönül rahatlığıyla gösterişli modelleri tercih edebilirsiniz.

 

 

Sponsorlu Bağlantılar
Hakkında