Gelinlik Seçerken Dikkat Edilmesi GerekenlerSponsorlu Bağlantılar

 

Gelinlik Kumaşları
Gelinliklerde organze dantel gibi kumaşlar tercih ediliyor. Ülkemizde hala geleneksel gelinlik modasını kullandığımız için dantel gelinlikler için olmazsa olmazlar arasında. En moderninden en marjinaline belki en klasik gelinliğinde dantel mutlaka bir parça rastladığımız bir modeldir.

Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Gelinlik seçmek için ilk önce gelin adayının aklında neler olduğu hayalini hangi gelinliğin süslediğine karar vermesi gerekiyor. Gelin adayının düğünden en az 3 ay önceden gelinlik modellerini incelemesi gerekiyor. Eğer aklında belli bir tarz belli bir sitil var ise gelinlik satan modacıların gelin adaylarını yönlendirmeside daha kolay oluyor. Gelinliğini seçtikten sonra mutlaka prova yapılmalıdır. Mankenin üzerinde gördüğünüz veya katalogdaki gelinlik modelleri sizin üzerinizde hoş durmaya bilir. Bundan dolayı vücut ölçülerinizi düşünerek bir gelinlik modeli seçmelisiniz.

vücut ölçülerine göre gelinlik modelleri

vücut ölçülerine göre gelinlik modelleri

Vücut Tipinize Göre Gelinlik Seçimi
Armut tipi olarak tabir edilen geniş kalçalı ince belli, küçük gögüsü olan gelin adaylarının omuz kısmı dar ise yarım kollu gelinlik modeli ile omuz kısmı daha geniş gösterilebilir. Gögüslerinizi olduğundan daha büyük göstermek için ise drapeli gelinlik modeli kullanmalısınız. Küçük kalçanız var ise bunu altı geniş kabarık gelinlik modeliyle kapabilirsiniz. Bu tarz gelinliklerde ise ince bel kısmınız daha çok ortaya çıkar ve hoş bir görüntü olur.

Kum Saati Vücuda Göre Gelinlik Modelleri
Gögüs ölçüsü ile kalça ölçüsü birbiri ile uygun ölçülü vücudu olan bayanların vücutları bu şekilde adlandırılır. Belleri oldukça ince olan bayanlarda gögüs ve kalça kum saati şeklindedir. Böyle bir fiziğe her gelinlik uyum gösterebilir. Bu fiziğe en güzel olacak gelinlik modeli ise tam balık gelinlik modelidir.Düz modellerden kaçınıp tek omuzlu veya v yakalı gelinlik modelide kullanabilirsiniz.

Elma Tipi Fiziğe Uygun Gelinlikler

Gögüs,kalça ve bel ölçüleri birbiriyle aynı olan fizik ölçüleridir. Bel bölgesi kalın ve gögüsleride baya büyüktür. Bu tipte fiziği olan gelin adayları bel kalınlığını kapatıp gögüs dekoltesi ile gögüslerini ön plana çıkarmalıdır. Hatta bel bölgesini korse kullanarak kapatmaya yardımcı olabilirsiniz. Kullanmamanız gereken gelinlik türü ise kabarık görünen gelinlikler ve yuvarlak yakalar. Gögüs dekoltesini ön plana çıkarmayı unutmayın.

Atletik Fiziklere Uygun Gelinlikler
Geniş omuzların olduğu, kalçaların ve gögüslerin küçük olduğu fizik tipidir. Atletik vücudunuz var ise klasik gelinlik modellerini düğününüzde giymeyi unutun. Dişiliğinizi ön plana çıkaracak dantelli, saten modeller tamda size göre. Sır dekolteleri kullanmanız vücut yapınızı çok kadınsı ve hoş gösterecektir.

Büyük veya küçük Gögüslü Gelinler İçin Gelinlik modellerinde ise gelinlik yine çok önemlidir. Büyük gögüsleriniz var ise toparlayıcı bir gelinlik modeli kullanıp dikkati başka bölüme çekmelisiniz. Saç modeli ve sırt dekoltesi ile dikkati başka yöne çekebilirsiniz. Küçük gögüsleri ise katmanlı modellerle destekleyebilirsiniz.

Uzun boylu gelin adayları tam balık gelinlik modeli tercih etmeliler. Kısa boylular ise mini gelinlikler, yarım balıklar veya kabarık etekli gelinlik modeli tercih edebilirler.

 

Gelinlik Modelleri Tesettür

 

Sponsorlu Bağlantılar
Hakkında