Sıradışı Gelinlik ModelleriSponsorlu Bağlantılar

Sıradışı Gelinlik Modelleri

 

Gelinlik denildiğinde bir çok kişinin aklına uzun, kabarık, ışıltı duvaklı beyaz bir elbise gelmektedir. Ancak modacılar artık ruhu farklı, yaşam tarzı ve karakteri farklı kadınlar için sıra dışı gelinlikler tasarlamaya başladı. Böylece farklı bir ruha sahip kadınlar kendi düğünlerinde de bu farklılıklarını ortaya koyabildiler.

 

Bu modellerin en başında elbette ki mini etekli gelinlik modelleri var. Bu model ilk çıktığında ‘ Kim giyer ki böyle bir gelinliği?’ diye düşüne dururken biz gittiğimiz birkaç düğünde bu gelinlik modeliyle karşılamamış aklımızdan geçenleri ağzımıza tıktı resmen. Bu gelinlerin mini etekli gelinlikleri giymeye cesaret etmesiyle mini gelinlikler moda olmakla kalmadı, modacılara da cesaret verdiler. Buna bağlı olarak bir çok farklı sıra dışı gelinlik modeli oluşturmaya başladılar. Elbette ki onlar ürettikçe de tüketilmeye başlandı.

 

Bunlardan bir diğeri de mini etekli gelinliklere asimetrik kesimler eklendi. Gelinliği önü kısayken arkasının uzun tutması fikri de birçok gelin adayı tarafından benimsenip giyilmeye başladı.

 

Sıra dışı Gelinlik modellerinin sadece desenleri değil renkleri de bildik gelinliklerden farklı olmaya başladı. Beyaz renk gelinlik yerine artık siyah, kırmızı, fosforlu yeşil ya da fosforlu pembe gibi gelinlikle görmeye başladık. Gelinliklerdeki bu renk değişimini sadece marjinal kadınlar değil nerdeyse herkes kullanma başladı. Hatta ve hatta tesettürlü gelinlerde gelinliklerinde renk değişimine gitmeye başladı.

 

Gelinliklerin sadece kendilerinde değil aksesuarları da sıra dışı olmaya başladı. Eskiden duvak kullanımı gelinliği olmazsa olmazlarından olurken artık bir çok gelin gelinliklerinde duvak kullanmak yerine mini şapkalar, çiçekten yapılmış taçlar ya da yeni yapılan baş saç aksesuarları kullanmaya başladılar. Gelinlik aksesuarındaki bu değişiklik sadece duvakla sınırlı kalmadı tabi. El çiçekleri artık farklılık göstermeye başladı. Buğday, haş haş gibi bereket getireceğine inanılan bitkiler çiçeklerdeki yerini almaya başladı.

 

Tüm bunlara birde converse tarzı gelinlik ayakkabıları da eklenince bildiğimiz gelin modeli kafamızdaki imajını oldukça değiştirdi. Peki Kötü mü oldu? Elbette ki hayır. Gelinliğin kurallarını biz kadınların zevklerinin belirlemiş olduğu göstermiş olduk o kadar.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: / /

Hakkında