Tesettür gelin makyajı yapımıSponsorlu Bağlantılar

 

Tesettür gelinlik  en uygun makyajı yapımı için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Tesettürlü gelinlikler çok şık ve zarif bir görünüme sahiptirler. Bu zarafetin korunması için tesettürlü gelinlerin göz yormayan detaylara sahip bir makyaj yaptırması gerekmektedir.

Tesettür Gelinlik için Dumanlı Gözler Favori

Tesettür gelin başı ve gelinlik modellerine en çok yakışan makyaj, dumanlı gözlerdir. Dumanlı makyaj diye tabir edilen siyah far ile yapılan makyaj tasarımı, tesettür gelin başı için favori seçimlerdendir. Dumanlı göz farı makyajı, likit eyeliner ile güçlendirildiğinde oldukça dikkat çekici şık bir makyaj tasarımı ortaya çıkmaktadır. Her renk göz için uygun bir makyaj olan dumanlı göz makyajını, tesettür gelinlikler için de tercih edebilirsiniz.

Mavi ve Gri Renk Gelin Makyajı Önerileri

Tesettür gelinlikler için en favori gelin makyajlarından biri de mavi ve gri renk göz makyajıdır. Özellikle kahverengi gözler için çok uygun bir makyaj rengi seçimidir. Mavi veya gri renk far üzerine uygulanabilecek eyeliner ile gözün dikkat çekiciliği arttırılabilir.

Tesettürlü Gelinler için Ruj Rengi

Tesettür gelin makyaj yapımı için en önemli detay ruj rengidir. Ruj rengi, göz makyajı, gelinlik modeli ve dudakların yapısına göre değişebilmektedir. İnce dudaklarınız varsa koyu renkler ile güçlendirmelisiniz. Çok kalın dudaklarınız var ise, doğal renklerdeki rujları tercih etmeniz gerekiyor. Gösterişli bir gelinliğiniz varsa, makyajınızı daha sade tonlarda yaptırmalısınız.

 

Tesettürlü Gelin Makyajı

Tesettür Gelinlik Modelleri

 

Sponsorlu Bağlantılar
Hakkında