Tesettür gelinlik modelleri 2017Sponsorlu Bağlantılar

2017 Tesettür Gelinlik Modelleri

2017 yılında birbirinden dikkat çekici ve şık detaylara sahip tasarımlardan oluşan tesettür gelinlik modelleri ortaya çıktı. 2017 gelinlik koleksiyonlarının özel bir bölümünü kapsayan tesettür gelinlikler, farklı tasarımları ile muhafazakar kesimin gözdesi.

Gelinlik Koleksiyonlarından Tesettür Modelleri

Her yıl gelinlik koleksiyonları her marke ve moda evi tarafından özenle hazırlanmaktadır. Yılın popüler tasarımları ile birlikte özel detayların da barındırıldığı koleksiyonların ülkemiz için en önemli bölümü tesettür gelinliklerden oluşmaktadır. İslam dinine bağlı bir ülke olduğumuzdan dolayı, tesettürlü gelin adayı sayısı oldukça fazladır. Hal böyle olunca, türbanlı gelin adayları için de özel gelinlik tasarımlarına yer verilmektedir.

Tesettür gelinlik modelleri 2017 koleksiyonunda çok dar tasarımlara yer verilmemektedir. Dini kurallar gereği tercih edilen tesettürlü gelinliklerde şık ama vücut hatlarını belli etmeyen modeller tercih edilmektedir.

Her genç kızın büyük bir rüyası olan gelinlikler, tesettürlü bayanlar için de çok şık tasarımlardan oluşmaktadır. Tesettürlü gelinlikler, duvaklı, duvaksız veya pelerinli olarak üçe ayrılmaktadır.

Duvaklı Gelinlikler; Gelinlikle uyumlu bir türbanın gelin başına bağlanmasının üzerine takılmaktadır. Genellikle hayal tül denilen sert tülden tercih edilmektedir.

Duvaksız Gelinlikler; Gelin başı türbana şekil verilerek hazırlanmaktadır. Bu duruda türban üzerine çeşitli aksesuarlar takılır ama duvak kullanımı tercih edilmez.

Pelerin Duvaklı Gelinlikler; Tesettürlü gelinliklerin son zamanlarda en çok tercih edilen tasarımıdır. Gelin başı üzerine takılan bir pelerin ile hem çok şık hem de farklı bir görünüm oluşturulur.

Tesettür Gelinlik Modelleri

 

Sponsorlu Bağlantılar
Hakkında